Попередні результати роботи Vienna Insurance Group у 2019 році

2020-03-17

Об’єм премій перевищив 10 млрд. євро. Прибуток (до оподаткування) понад півмільярда євро.

Заходи протидії Короновірусній кризі вжиті у всіх країнах

 

Загальний обсяг премій збільшується приблизно до 10,4 млрд євро (+ 7,7%)

Прибуток (до оподаткування) зростає приблизно до 522 млн євро (+ 7,4%)

Комбінований коефіцієнт явно покращився до 95,4% (-0,6 процентних пункту)

Прибуток на акцію значно виріс на 2,59 євро (+ 27%)

Підвищення дивідендів до 1,15 євро за акцію (+ 15%)

 

Vienna Insurance Group (Wiener Versicherung Gruppe) досягла найкращих результатів на основі попередніх показників 2019 фінансового року. «Ми значно покращили наші ключові фінансові показники вже четвертий рік поспіль. Ці результати підтверджують нашу позицію лідера ринку в Австрії та регіоні Центральної та Східної Європи. Вони також лежать в основі потенціалу зростання на наших ринках, що ми успішно використовуємо впродовж 30 років. Безперечно, ситуація з Короновірусом матиме вплив на розвиток нашого бізнесу. Наразі наслідки для Групи ще не оцінені. Ми приділили особливу увагу заходам безпеки для наших співробітників та клієнтів і забезпечили безперервну роботу компаній у всіх наших країнах. Ми постійно контактуємо зі своїми страховими компаніями, щоб заохотити стримування вірусу. Незалежно від поточної ситуації, ми запропонуємо на річних загальних зборах значне збільшення дивідендів з 1,00 до 1,15 євро за акцію за 2019 фінансовий рік, завдяки відмінним результатам, попереднього року. Це збільшення на 15% і відповідає привабливій дивідендній доходності в 4,5%», - пояснила генеральний директор Елізабет Штадлер.

 

Зростання страхових премій переважало в non-life сегменті

Значне зростання на 7,7% підштовхнуло загальну суму премій, отриманих у 2019 році вперше вище порогового рівня в 10 млрд євро, до 10,3994 млрд євро. Усі без винятку сектори зафіксували зростання та сприяли збільшенню премій у річному обчисленні на суму близько 742 млн євро. У сфері медичного страхування зареєстровано найбільше зростання у відсотках, близько 12%.

Сегмент ризикового страхування складає близько 58% преміального портфеля, страхування життя близько 35% та медичне страхування близько 7%. Найбільший приріст премії був зафіксований у Польщі (+234,2 млн євро), Прибалтиці (+124,5 млн євро), Австрії (+103,4 млн євро), решті країн ЦСЄ (+72,2 млн євро) та Чехії (+61,6 млн євро)).

Країни Балтії (+ 33,1%), Болгарія (+ 30,7%), Польща (+ 26,1%) та решта Центральної та Східної Європи (+ 19,3%) виділяються за рівнем процентного зростання премії. Особливо велике зростання премій зафіксували Україна (+ 58,2%), Боснія та Герцеговина (+ 37,6%) та Сербія (+ 14,0%).

«Ринки регіону Центральної та Східної Європи зафіксували зростання премій на 10,6%. Зараз ми генеруємо 57% нашого загального обсягу премій у регіоні Центральної та Східної Європи», - зауважила Елізабет Штадлер.

З повним текстом прес-релізу можна ознайомитись за наступним посиланням:

https://www.vig.com/fileadmin/web/Public_Relations/News/Presseaussendungen/2020/06_VIG_Preliminary_Results_2019_en.pdf

***

Vienna Insurance Group (VIG) - провідна страхова Група Австрії, а також Центральної та Східної Європи. Близько 50 компаній у 30 країнах світу створюють Групу з давніми традиціями, сильними брендами і тісними відносинами з клієнтами. VIG має майже 200-річний досвід роботи в страховому бізнесі. Нараховуючи більше 25000 співробітників, Vienna Insurance Group є безумовним лідером на ринках Австрії і країн Центральної та Східної Європи. Компанія займає відмінну позицію, для використання довгострокових можливостей зростання в регіоні. Це робить Vienna Insurance Group кращою рейтинговою компанією за провідним індексом ATX на Віденській фондовій біржі.