Vienna Insurance Group підтримує боротьбу з COVID-19

2020-05-18

Інвестиції в біотехнологічну компанію Apeiron Biologics, засновану Йозефом Пеннінгером

 

Vienna Insurance Group інвестувала в австрійську біотехнологічну компанію Apeiron Biologics AG, яка зараз працює над препаратом для лікування COVID-19. Йозеф Пеннінгер брав участь у розробці препарату, який вводився групі пацієнтів із COVID-19 у рамках загальноєвропейського клінічного випробування.

 

Об’єднання сил для боротьби з COVID-19

 

Компанія Apeiron, що базується у Відні, спеціалізується на виявленні та розробці нових методів імунотерапії ракових захворювань та медикаментів для лікування респіраторних захворювань. Через пандемію COVID-19 компанія в даний час зосереджується на розробці препарату для боротьби з цим захворюванням. Співпрацюючи з Apeiron, VIG-Group прагне зіграти свою роль у боротьбі з COVID-19, що, в свою чергу, дозволить виконати власні соціальні обов'язки як відповідальний громадянин. «Як для страховика, наше основне завдання - захистити людей від ризиків. У нинішній ситуації здоров’я стало центром уваги, і як для постачальника послуг зі страхування життя та здоров'я, безпосередня участь у збереженні здоров'я, а також, у профілактиці захворювань є одним із наших головних пріоритетів. Наші інвестиції в Apeiron - це значущий, довгостроковий варіант, який дозволяє нам втілити в життя наш слоган "захищаючи те, що має значення", а також пам’ятати про свої економічні цілі», - прокоментувала генеральний директор Елізабет Штадлер. У рамках власної програми управління «Порядок денний 2020» Група вже впровадила заходи, спрямовані на зміцнення здоров’я та добробуту, і активізує свою діяльність у сфері медичного страхування. Придбання пакету акцій Apeiron в ході збільшення капіталу відповідає даному напрямку та узгоджується з загальною стратегією Групи.

 

Ліки, які вже тестуються

 

Нинішнє клінічне випробування II фази вакцини проти COVID-19, розробленого Apeiron, ґрунтується на результатах досліджень вірусу SARS. Розроблений командою, у складі з австрійським дослідником Йозефом Пеннінгером, препарат APN01 був створений у відповідь на перший спалах SARS у 2003 році в якості засобу для лікування ушкоджень легень і гострого респіраторного синдрому; останній є основною причиною смерті у випадках COVID-19.

APN01 імітує рецептор ACE2, який вірус SARS використовує для інфікування клітин, і це зупиняє зв'язування вірусу з ними. Завдяки подвійному механізму препарат також захищає тканини легенів від інфекцій, викликаних вірусом. В даний час препарат проходить тестування в Австрії та ряді інших європейських країн у рамках клінічного випробування, і він був призначений початковій групі пацієнтів із COVID-19.

«APN01 - один з небагатьох терапевтичних підходів спеціально націлених на коронавірус та один із найсучасніших препаратів для лікування COVID-19. Якщо результати клінічного випробування будуть позитивними, можливо, вдасться пройти швидку процедуру затвердження в Європі та швидко вивести препарат на ринок. Ось чому ми раді вітати Vienna Insurance Group як нового основного інвестора після збільшення нашого капіталу. Ми дуже вдячні за їх підтримку та їхній внесок у стримування поточної пандемії коронавірусу» - сказав Пітер Левелін-Девіс, генеральний директор компанії Apeiron Biologics AG.

«У співпраці з іншими дослідниками наша лабораторія надала перші in vivo докази того, що білок ACE2 є ключовим рецептором для SARS-CoV-2, а також має потенціал для захисту легенів. Мені дуже приємно, що потенційне використання APN01 (розчинного білка АСЕ2 людини) для лікування пацієнтів із COVID-19 досліджується в клінічних випробуваннях, спираючись на десятиліття наших досліджень та розробок. Інвестиції Vienna Insurance Group зіграють істотну роль у подальшому розвитку цього препарату, а також підтримують наші вирішальні зусилля щодо пошуку ефективних методів лікування в боротьбі з COVID-19» - пояснив професор Йозеф Пеннінгер, засновник та член наглядової ради Apeiron, який також є професором університету Британської Колумбії.

 

З повним текстом прес-релізу можна ознайомитись за наступним посиланням:

https://www.vig.com/fileadmin/web/Public_Relations/News/Presseaussendungen/2020/09_VIG_Apeiron_en.pdf

 

***

Vienna Insurance Group (Wiener Versicherung Gruppe) - провідна страхова Група Австрії, а також Центральної та Східної Європи. Близько 50 компаній у 30 країнах світу створюють Групу з давніми традиціями, сильними брендами і тісними відносинами з клієнтами. VIG має майже 200-річний досвід роботи в страховому бізнесі. Більше 25 000 співробітників Віденської страхової групи (Wiener Versicherung Gruppe) піклуються про щоденні потреби понад 22 мільйонів клієнтів. Акції VIG котируються на Віденській фондовій біржі з 1994 року та отримали рейтинг A+ зі стабільними прогнозами визнаного міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's. Це найкращий рейтинг всіх компаній ATX, провідного індексу Віденської фондової біржі.