Vienna Insurance Group фіксує збільшення премій у 1-3 кварталі 2020 року

2020-11-26

Standard & Poor’s знову підтверджує рейтинг A+ зі стабільним прогнозом

 

Standard & Poor’s підтверджує рейтинг VIG на рівні A+ зі стабільним прогнозом

25 листопада 2020 року міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s (S&P) знову підтвердило свій рейтинг A + зі стабільним прогнозом для Vienna Insurance Group. Агентство все ще вважає профіль бізнес-ризиків VIG як сильний. Оцінка S&P відображає лідерство групи в Австрії та Центральній та Східній Європі, її мультибрендову стратегію та налагоджені канали дистрибуції, а також її широку географічну та продуктову диверсифікацію. Як і минулого року, рейтингове агентство оцінило профіль фінансових ризиків Vienna Insurance Group як дуже сильний. Згідно з рейтинговим звітом, відмінна база капіталу Групи є однією з ключових її сильних сторін. Зважені стандарти андеррайтингу та можливості отримання прибутку Vienna Insurance Group дозволять їй підтримувати - як мінімум - дуже високі капітальні резерви в 2021 році. Більше того, в плані страхування майна та страхуванні від нещасних випадків, VIG менш сприйнятлива до збитків, пов'язаних з COVID-19, ніж деякі її конкуренти. Для отримання детальної інформації відвідайте www.vig.com/rating.

Висока продуктивність

Vienna Insurance Group (Wiener Versicherung Gruppe) повідомила про солідні показники оперативного страхового бізнесу за перші три квартали 2020 року. Премії зросли у порівнянні з попереднім роком і склали близько 8 млрд євро. Комбінований коефіцієнт покращився порівняно з аналогічним періодом минулого року, досягнувши 96,1%. Поточна пандемія COVID-19 мала значний вплив на фінансовий результат, який впав на 18% до 513 млн євро.

«З огляду на ситуацію з COVID-19, Vienna Insurance Group демонструє добрі результати. В операційному відношенні ми продовжуємо бачити себе в змозі керувати впливом пандемії на Групу. В цілому, було підтверджено, що наша бізнес-модель з її широким різноманіттям у різних країнах, торгових марках, каналах дистрибуції та продуктах виявляється успішною навіть у важкі часи. Це дозволяє нам якнайкраще використовувати можливості, що виникають, і продовжувати реалізовувати наші довгострокові амбіції», - пояснює генеральний директор Елізабет Штадлер.

Стабільне зростання премій

Після перших трьох кварталів 2020 року загальний об’єм преміальний зріс на 1,7% до 7 986 млн євро. Група повідомила про стабільне зростання премій, незважаючи на значний вплив пандемії COVID-19. За винятком страхування життя, де обсяг надходжень дещо впав приблизно на 1%, усі напрямки бізнесу зареєстрували приріст протягом перших трьох кварталів цього року. Зростання премій в основному було зумовлене сегментами Австрія та Польща. У Туреччині/Грузії, Румунії та Угорщині також спостерігається зростання середнього розміру премій.

Знецінення фінансового результату та гудвілу впливають на прибуток

Прибуток до оподаткування за дев'ять місяців 2020 року склав 266,3 млн євро, що на 29,2% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Фінансовий результат (включаючи результат діяльності консолідованих компаній) склав близько 513 млн євро, зменшившись у річному обчисленні на 18%, що пояснюється негативним розвитком на ринках капіталу через COVID-19, а також одноразовими ефектами. Прибуток після сплати податків становив 175 млн євро (- 22,7%) на кінець перших трьох кварталів 2020 р. Чехія, Румунія та Словаччина зробили найбільший абсолютний внесок у зростання прибутку до оподаткування.

Комбінований коефіцієнт дещо покращено

Зі значенням 96,1%, комбінований коефіцієнт дещо нижчий, ніж у попередньому році (96,4%).

Прогноз прибутку на 2020 рік

Через поточну ситуацію, яка призвела до різних форм блокування та посилення заходів проти COVID-19, все ще важко прогнозувати середньо- та довгостроковий макроекономічний вплив пандемії та, в свою чергу, її вплив на страховий бізнес . У середньому регіон ЦСЄ вийшов краще за першу хвилю COVID-19, ніж Австрія та Західна Європа. Однак ця ситуація змінилася під час другої хвилі, і на багатьох ринках VIG було зафіксовано дуже високий рівень зараження. Переглянуті поточні економічні прогнози для регіону передбачають рецесію в четвертому кварталі 2020 року, а відновлення буде вважатися слабшим, ніж передбачалося всього кілька тижнів тому. «Беручи до уваги останні події та залежно від непередбачуваного рівня волатильності на ринках капіталу, ми очікуємо, що прибуток до оподаткування за весь рік складе близько 300 млн євро - 350 млн євро», - додає Елізабет Штадлер.

З повним текстом прес-релізу можна ознайомитись за наступним посиланням:
https://www.vig.com/fileadmin/web/Public_Relations/22_VIG_Results_Q1-3_2020_en.pdf

***

Vienna Insurance Group (Wiener Versicherung Gruppe) - провідна страхова група в Австрії та Центральній та Східній Європі (ЦСЄ). Близько 50 страхових компаній у 30 країнах утворюють групу з давніми традиціями, сильними брендами та тісними відносинами з клієнтами. Більше 25 000 працівників Vienna Insurance Group (Wiener Versicherung Gruppe) піклуються про щоденні потреби понад 22 мільйонів клієнтів. Акції VIG котируються на Віденській фондовій біржі з 1994 року. Компанія має рейтинг A + зі стабільним прогнозом від міжнародно визнаного рейтингового агентства Standard & Poor's. Це найкращий рейтинг серед усіх компаній ATX, провідного індексу Віденської фондової біржі.